Главная » Статьи » Мои статьи

В мене свято сьогодні!

На них чекають, як ніколи. Днями, тижнями, місяцями, і навіть роками. Свята, свята, свята. Певні свята для багатьох індивідуальні – дні народження, день ангела, річниця певної події. Є спільні для певної групи людей, навіть регіонів – релігійні, державні, історичні, професійні.

В ранішні часи до свята ставилися набагато серйозніше, ніж зараз – розмірковували, звідки походить, що означає. Сьогодні ж для більшості людей свято – це чудова нагода поїсти, попити, погуляти. І про його значення, що воно означає і взагалі – для чого святкується, – мало хто замислюється. Празникувати можна навіть тільки тому, що всі святкують, щоб догодити іншим: «Що скаже сусід-ка?»

Якщо порівняти російське слово «праздник» та українське «свято», можна одразу зауважити їхнє різне первинне значення. Слово «праздно» означає:
– не наповнений справами, роботою;
 – нічим не займатись, ледарювати.

Тобто, не важливо, що святкувати – головне святкувати. Тому, може, у росіян державні свята посідають чимале місце при відзначенні тих чи інших подій.

Українське ж слово походить від слово «свят» – святий. І говорить само за себе. І дійсно, українці надають перевагу релігійним, християнським святам. У такі дні вони намагаються відпочивати, збиратися родиною, для чого приїзжають навіть з віддалених місць. Тоді як на державні свята спокійно (хто має змогу) їдуть на село садити картоплю. Простіше кажучи, Різдво краще святкувати у Львові, а перше травня – у Москві.

Що ж стосується індивідуальних свят, то їх можна влаштовувати, не зважаючи на те, є день народження чи нема, є день ангела чи нема, і взагалі хоч якась пам’ятна дата. Свято дня треба собі робити, якщо стомився, запрацювався, зневірився. У такому випадку необхідно терміново вибрати собі час, щоб повеселитись, гарно провести день, згадати, кого давно не бачив, зустрітись. Декому для цього потрібен привід. І на питання, які сьогодні свята відзначають в Україні і взагалі, у світі, допоможе сайт «Свята сьогодні», на якому можна знайти детальний календар з великою кількістю свят як України, так і інших країн.

Після визначення Свята дня, треба вирішити, кого запросити, порахувати фінанси та зробити висновки, і визначитись, де святкувати – вдома, в кафе чи ресторані. Якщо перший варіант, то необхідно сходити за продуктами на базар або в супермаркет, а ще ліпше – на гуртівню.

Якщо святкуєш свою особисту річницю, то головний біль може мати також запрошений на свято: як вітати – квітами, дарунками чи грошима. Зараз спостерігається тенденція схильності до останнього варіанту, адже придумати, що саме подарувати буває дуже тяжко. А без дарунка люди (за рідкісним випадком) в гості не йдуть.

Якщо ж хочеш зробити свято, а нема кого запросити (і таке буває), проте є комп’ютер, можна просто залізти в інтернет, подивитись фільми, зайти в чат, розрекламувати себе: «Люди, вітайте, в мене свято!» і приймати поздоровлення.

Категория: Мои статьи | Добавил: defaultNick (19.05.2014)
Просмотров: 326 | Теги: cвято дня, які сьогодні свята, cвята сьогодні | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]